Soustředění 2021

Naše letošní soustředění bylo o den kratší a trochu hektické, protože stále někdo přijížděl a odjížděl. Někteří proto stříleli jen jeden kontrolní závod, druhý jsme pak absolvovali natřikrát.

Sešli jsme se opět členové tří klubů – brandýského, poděbradského a pražského V Chaloupkách. Za nás se účastnila Kačka, která ale v kontrolních závodech moc nezazářila a že by se plně věnovala tréninku, také nemůžeme říct. V počtu snědených rohlíků však jednoznačně zvítězila. Andulka s námi pobyla jen krátce, Filip ladil flintu a kontrolní závody nestřílel. Fanda měl druhý závod pěkný, i když mohl kromě osmiček eliminovat i devítky. Pepa střílel první závod ze vzduchovky a druhý, i když vlastně také první, z malorážky s výsledkem 526 bodů.

Pěkné osobáky se zaskvěly v závodech „Pražáků“ Kačky a Lukáše, nutno pochválit i Zacha, který první závod ani nedostřílel a za soustředění se výrazně zlepšil. Osobákem se potěšil i Oliver, kterého ale v kontrolním závodě porazil brandýský kolega Ondra. Pěkný výsledek a zlepšení oproti prvnímu dni zaznamenal i Vojta.

Vzhledem ke kratšímu trvání akce a také ne úplně příznivému počasí jsme letos vynechali tradiční koupání v jezeře, ale kdo chtěl, mohl si dopřát taktéž tradiční polední pistolový neklid.

Nesmím zapomenout zmínit Fandovo vítězství ve druhém vyřazováku – porazil dokonce paní trenérku 🙂 a vítězství družstva D-D nad O-O v tenisu – zasvěcení vědí 🙂

Kdo zrovna nestřílel, věnoval čas dalším sportům. V badmintonu nás nezapomenutelné triky naučil kapitán pražského družstva Mirek. Nad jeho technikou přecházel zrak…

Fotografie ze soustředění si můžete prohlédnout v galerii.

Naší další střeleckou akcí bude srpnová velká cena, na niž tu najdete koncem července propozice. Budeme se těšit 🙂

Letní cena Chaloupek 26. června

Prvního z letošních dvou závodů v Praze se zúčastnila jen Dani. Tentokrát střílely tři naplněné směny vleže a jedna plná standardová. Pořadatelé nezklamali a v cenách nechyběly legendární punčochy ve spreji, nad nimiž přítomná mladá generace jen nevěřícně kroutila hlavou.

Výsledek 577 bodů vleže svaluje Dani na střídající se světlo, ve standardu jí vůbec nevyšel stoják a dosáhla jen na 545. Před prvním kolem kontrolního závodu tedy žádná sláva.

Do té doby nás však ještě čeká trénink na soustředění. Těšíme se:)

Soustředění 30. června – 4. července

S sebou doporučujeme mít: spacák, prostěradlo (deku), polštář, ručník, repelent na komáry a klíšťata, elektrický odpuzovač komárů, plavky, baterku, zápisník, sportovní i letní obuv, nepromokavou bundu, opalovací krém, kšiltovku, pyžamo, stolní hry, míč. Nezapomenout léky a kartičku pojišťovny, dále hygienické potřeby. Vzhledem k platným ustanovením doporučujeme mít s sebou alespoň jeden respirátor.

Platba za soustředění proběhne v hotovosti na místě ve středu.

Přihláška ke stažení zde:

http://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2021/06/zavazna-prihlaska-na-soustredeni.docx

Níže najdete prohlášení o bezinfekčnosti, které bude mít každý (i dospělý) účastník soustředění s sebou, případně ho vyplní na místě první den soustředění. Na prohlášení musí být uvedeno datum 30. června 2021. Pro potvrzení o bezinfekčnosti k praktickému lékaři tak není třeba chodit. První list je určený pro děti, druhý pro dospěláky.

http://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2021/06/Prohlaseni-o-bezinfekcnosti.docx

Na soustředění budou děti mít také potvrzení ze školy o negativním testu.

Velká cena medvědů 19.-20. června

Ve velkém horku proběhl o víkendu závod na naší střelnici.

Za dorost se zúčastnila Andulka, která s osobním rekordem 588 obsadila druhé místo. Byla radost závod sledovat! O něco méně se dařilo Filipovi – 572 bodů. Asi nejhorší počasí si vybrala Kačka v páté směně, a na výsledku 528 bodů to bylo znát. Ale zapracujeme na tom:)

Za muže startoval jen Dan s nástřelem 568 bodů.

Z žen byla nejlepší Maruška s výsledkem 582 bodů. Dani sice měla štěstí na možnost účasti v první směně, ale zato se jí hýbaly stíny větví přímo na terči, čímž došlo k neblahému výsledku 574 bodů. O bod méně nastřílela Andulka.

Neděle byla věnována standardu, v němž nastřílel Filip 517 bodů se slabým stojákem a pěkným výsledkem 561 si udělala radost Maruška.

V sobotu 26. června se chystáme do Prahy a možná si vystřelí i pan trenér! 🙂

Výsledkové listiny Polabského poháru

Zveřejňujeme výsledkové listiny sobotní soutěže:

http://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2021/06/Polabsky_pohar_2021.xlsx

Všem děkujeme za účast a pro příště se pokusíme odstranit technické potíže:)

Z našeho klubu se Polabského poháru zúčastnilo osm střelců: z dorostu si nejlépe vedl Michal s 574 body. Andulka po technických potížích nastřílela jen 557. Více jsme čekali od Kačky, škoda, 540 bodů je skutečně málo.

V kategorii žen se zúčastnily jen ženy poděbradské:), které skončily v pořadí Dani (588), Maruška (574 bodů) a Andulka (570 bodů).

Pan trenér nezaujal pozici na stupních, nýbrž v kantýně, takže muže reprezentoval Dan s nástřelem 576 a Vlasta s výsledkem 568 bodů.

Příští týden nás opět čekají závody v Poděbradech.

Polabský pohár 12. června 2021

A je to tu! Tedy možná:) Zveřejňujeme propozice Polabského poháru v disciplíně 60 ran vleže. Závod se uskuteční v sobotu 12. června. Těšíme se na shledání!

Snažíme se, jak můžeme, ale komáry odstranit neumíme. Proto doporučujeme vybavit se na závod repelentem:) Kromě komárů nám na střelnici létají také alergeny, alergici nechť se vybaví dle vlastního uvážení.

propozice:

http://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2021/05/Polabsky-pohar-2021.pdf

finální startovní listina – aktualizace 10. června:

http://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2021/06/finalni-startovni-listina-Polabskeho-poharu-2021.pdf

Malorážkové závody v Poděbradech

Zveřejňujeme termíny našich závodů:

12. června Polabský pohár (60 ran vleže)

19.-20. června Velká cena medvědů (60 + 3×20)

7.-8. srpna Potkali se u Kolína (60 + 3×20)

28.-29. srpna Velká cena Poděbrad (60 + 3×20)

Těšíme se na vás! 🙂

Za trochu střelby šel bych světa kraj…

Ale někomu stačí zajet si do Poděbrad. Pomalu a omezeně začínáme trénovat. Někteří z nás však během uplynulých měsíců ztratili motivaci a doufají, že s prvním okořeněním závodem se vrátí… Zdravíme vás tedy trochu skepticky, ale přesto s nasazenými růžovými brýlemi:)

Zrušení Pátecké diabolky

Vážení sportovní přátelé,

vzhledem k současné covidové situaci rušíme Páteckou diabolku, která se měla uskutečnit v sobotu 13. února. O případném náhradním termínu vás budeme informovat.