Velká cena Středočeského kraje 15.-16. února 2020

Tradiční dvoudenní závod proběhl v Kluku u Poděbrad.

V sobotu hned ráno nastoupily třicítky a šedesátky. Po dlouhé době na závody zavítal velký Michal, který po jednom tréninku nastřílel 571,0. V neděli se soutěže už neúčastnil, neb ho plně pohltila příprava na zkoušky. Dani se nedařilo, ale ví, čím to! Rozhodila ji Michalova závada na zbrani, navíc se jí po čtvrté položce udělalo nevolno (není divu, tato položka byla skutečně slaboučká).

Tolik výmluvy k sobotě a pojďme do úspěšnější sféry:

Pepa si vleže v kategorii do 12 let udržel první místo (o desetinu bodu!), střelil si osobní rekord 314 a radoval se ze svého prvního poháru:) Na tomto místě nutno podotknout, že pořadatelé zajistili krásné ceny a na děti na stavech navíc čekaly drobné pozornosti. Jára si střelil nepěknou ránu, kterou nebudeme prozrazovat, ale výsledek měl slušný. Hůř se dařilo nedařilo Fandovi. Michala sice rozhodila závada na zbrani, již bylo nutné opravit, ale ve druhé směně si dal osobák 314,3! V kategorii do 14 let obsadil sedmé místo. Za odměnu se může těšit z nového kabátu, protože je třeba pamatovat na to, že příští rok už bude střílet vestoje.

Podvečerní závod čtyřicítek dopadl pro Filipa a Andulku průměrně. Filip se vyšplhal něco přes 390 a Andulka dosáhla 371,6 bodu.

A Jarda? Ten měl mimořádně dobrou náladu, protože nemusel startovat. Ale co si budeme povídat. Kdyby chtěl… 🙂

V neděli děti střílely opět ráno, tentokrát i s Andulkou a Filipem. Michal, Pepa i Fanda měli výsledky oproti předchozímu dni slabší, ačkoliv Pepa ještě dosáhl na cenu za deváté místo. Fanda se musí naučit cvakat, jinak pana trenéra příště červená karta nemine. Radostí je pro nás osobní rekord Járy, který se konečně dostal přes 300, a také krásný výsledek Andulky, jež dosavadní nejvyšší výsledek přesáhla o 16 bodů! I Filip si o několik bodů oproti sobotě polepšil. Trenérka si na neděli nevymyslela žádné výmluvy, proč se jí nedařilo, a proto nebudeme její výsledek, natož snad konkrétní zásahy zmiňovat.

Blahopřejeme všem rekordmanům a těšíme se 23. února na závod do Liberce.