Soustředění

Od pondělí 29. června se konalo naše pravidelné letní soustředění, jehož se účastní členové SSK Poděbrady, Brandýs a V Chaloupkách. Čím jsme se kromě střelby z malorážných a vzduchových zbraní zabývali, se můžete pokochat v naší galerii.

Poté, co jsme se v pondělí ubytovali, začalo soustředění kontrolním závodem. Vítězkou závodu a držitelkou osobního rekordu se stala naše Andulka (586 bodů). Odpoledne jsme se my Poděbradští dále věnovali střelbě vleže. První stejně jako další večery byl vyplněn tradiční vybíjenou, badmintonem či stolními hrami.

V úterý po rozcvičce a snídani se většina opět pustila do ležáku, nicméně Andulka začala s klečákem. Kolem oběda nás navštívil olympijský vítěz z roku 1968 Jan Kůrka a při poledním klidu (či spíše neklidu) jsme se věnovali střelbě z pistolí.

Středa znamenala průlom pro Kačku, která začala střílet z malorážky. Přijel za námi Honza Videcký, který nám ukázal úskalí jednotlivých poloh. Odpoledne jsme se vydali koupat a do města na zmrzlinku.

Předposlední den soustředění jsme se zaměřili na Michala, který začal střílet vzduchovku vestoje. K tréninku se přidala i Andulka, která se o víkendu chystá na první kolo ČPM. Odpoledne se začalo schylovat k lijáku a vypadalo to, že se na střelnici už nedostaneme. O hodinu jsme si protáhli polední klid stolními hrami, ale poté už měli Poděbradstí roupy a přes hrozící liják pokračovali v tréninku. Děsivá předpověď počasí se nevyplnila a Andulka se tak mohla opět zaměřit na klečáka, Michal střílel vleže, Kačka si dala závod na 30 ran a ani vzduchovkáři se neztratili. Pražské účastníky jsme trochu zdokonalili v klečáku a netrpělivě očekávali jejich trenéry, kteří se k nám chystali na kontrolu.

Pátek patřil kontrolnímu závodu a úklidu. Vítězství patřilo opět Andulce, nastřílela 581 bodů. Zmínit musím Kačku, která absolvovala svou malorážkovou premiéru pěkným nástřelem 530 bodů! Mezi vzduchovkáři zvítězil Pepa nástřelem 295 bodů.

V galerii nabízíme zapomenuté tričko a také výsledkové listiny z kontrolních závodů.

V nejbližší době čeká Andulku ČPM, Jardu a děti Nové Lesy a Dani první kolo KZR. Držme si palce:)