První ročník putovního poháru O srdce Symfonie Poděbrady zná vítěze

Dům dětí a mládeže Symfonie Poděbrady v sobotu 22. 3. 2014 hostil střelecký potěr z celé republiky.

73 jednotlivců a 14 tříčlenných družstev zápolilo ve sportovní střelbě v disciplíně vzduchová puška vleže o putovní pohár „Srdce Symfonie Poděbrady“. Celou soutěž provázela dobrá nálada všech sportovců a doprovodu, které přispěla k celkově skvělým výsledkům jak v jednotlivcích, tak v soutěži družstev. 30 ran vleže vyhrál v kategorii do dvanácti let Novotný Lukáš z SSK DDM Kolín absolutním nástřelem 300 bodů z 300 možných. Na druhém místě skončila s dvoubodovou ztrátou Benová Klára z SSK DELTA Praha Benová Klára. Na třetí místo stačilo Chlantovi Filipovi ze stejného klubu 295 bodů. Na 15 respektive 28 místě se umístili reprezentanti DDM Symfonie Poděbrady Fandrhonc Lukáš a Hněvsová Hana. V kategorii do 14 let nastříleli absolutní nástřel 300 bodů z 300 možných Cestr Jan z SSK Brandýs nad Labem a Kokošková Daniela z Dukly Plzeň. Na třetím místě s jednobodovou ztrátou se umístila Dajčarová Sabina nástřelem 299 bodů z SSK Dukla Plzeň. Domácí reprezentanti DDM Symfonie Poděbrady Rys Martin, Navrátil Michal, Hliněná Zuzana a Bodanský Vít se umístili na 10, 16, 26 a 31 místě. Domácí si počáteční neúspěchy vynahradili v disciplíně 20 ran s oporou, kde výborným nástřelem 190 bodů první místo obsadil Penc Viktor a na třetí místo se prostřílel s výsledkem 185 bodů Petřík Ondřej. Navrátil Ondřej a Šulik Štěpán skončili na 6. resp. 9. místě.

Soutěž družstev a putovní pohár „ Srdce Symfonie Poděbrady“ vyhrálo družstvo Brandýs nad Labem A ve složení Cestr Jan (300 b.), Šimek Tadeáš (299 b.) a Lučan Vladimír (298 b.) celkovým nástřelem 897 bodů.

Pořadatelé DDM Symfonie Poděbrady a SSK BOHEMIA Poděbrady za přispění sponzorů a dalších přátel sportovní střelby, připravili soutěž na vysoké organizační a sportovní úrovni, za což všem patří velké poděkování.

Pro mladé sportovce klání umožnilo poslední prověrku formy před nadcházejícím mistrovstvím ČR mládeže, které se koná v sobotu 5. dubna 2014 v Plzni a všem nominovaným přejeme mnoho sportovních úspěchů.