Dívky ovládly stupně vítězů

V sobotu 14.12.2013 uspořádal Dům dětí a mládeže Poděbrady ve spolupráci s SSK Bohemia Poděbrady a SSK DDM Kolín „Pohár DDM“.

Soutěž byla určena pro děti a dorostence ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže v kategorii do 12, 14 let a 40 ran vstoje v kategorii dorostu. Soutěže se zúčastnilo 90 mladých střelců z Čech. Vítězem v kategorii do 12 let se stala Eliška Jandová z SSK Černovice výsledkem 298, kategorii do 14 let vévodila Kateřina Kimáková z SSK Ruprechtice nástřelem 299 bodů a v dorostu 40 ran vstoje obsadila první místo Kateřina Procházková z SSK Sezemice s celkovým výsledkem 381 bodů. Reprezentanti Domu mládeže Symfonie Poděbrady se v konkurenci neztratili. Chyběl kousek pověstného štěstí a nástřel 174 bodů vynesl Lukáše Šulika na hezké čtvrtém místo. V pořadí 6. , 8. a 11. místo obsadili Štěpán Fadrhonc, Ondřej Navrátil a Jan Houžvička. Dobře si vedla v disciplíně 30 ran vleže Hana Hněvsová, která přes počáteční technické problémy se vzduchovou puškou dostřílela s výsledkem, který byl jen těsně pod hranicí jejího osobního rekordu. Ač se jednalo o začínající střelce, jsou jejich výkony příslibem do budoucna a svědčí o dobré práci. Starší a zkušení Zuzana Hliněná, Michal Navrátil a Martin Rys předvedli průměrné výkony, které je zařadily do středu startovního pole. Chtěl bych zde poděkovat všem, kteří svým přispěním a prací pomohli uspořádat tento hezký závod. Zároveň bych chtěl popřát všem střelcům, trenérům a příznivcům sportovní střelby hezké prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví, spokojenosti, mnoho osobních a sportovních úspěchů do nového roku 2014 a těším se na další vzájemnou spolupráci.