Velká cena Poděbrad ve sportovní střelbě zná vítěze

10. a 11. srpna 2013 uspořádal pro 114 startujících sportovně střelecký kloub BOHEMIA Poděbrady VC Poděbrad, Memoriál Josefa Vlčka a zároveň Mistrovství středočeského kraje v disciplínách sportovní a libovolná malorážka 60 ran vleže a třípolohovém standardu 3×20.

V sobotu v poloze vleže zvítězil nástřelem 597 bodů Miroslav Varga z Dukly Plzeň. Mezi silnou konkurencí se neztratila domácí Anna Ryglová, která osobním rekordem 584 bodů obsadila v kategorii žen a juniorek pěkné třetí místo. Příslibem do budoucna jsou i výsledky našich nejmladších střelců Martina Rysa, Zuzany Hliněné, Michala Navrátila a Patrika Fejfara. V neděli závod pokračoval třípolohovým standardem, ve kterém zvítězil Adam Cipro z SSK Přezletice nástřelem 579 bodů. Celkově v součtu obou disciplín (vleže 593, standard 578) zvítězil Jiří Bečka z SKP Rapid Plzeň.
Titul Mistr Středočeského kraje vybojoval v poloze vleže Václav Šmíd z DDM Kolín. V třípolohovém standardu získal titul Mistr Středočeského kraje Adam Cipro z SSK Přezletice. Organizační výbor děkuje všem sponzorům – Městu Poděbrady, Sklárnám Crystal Bohemia, a.s. Poděbrady, Pivovaru Nymburk a dalším přátelům a příznivcům sportovní střelby za podporu a pomoc při pořádání této vydařené akce.

Vlastimil Smíšek