Mladí sportovní střelci z Poděbrad se neztratili

V sobotu 6. 4. 2013 hostil Armádní střelecký areál v Plzni Mistrovství České republiky mládeže 2013 ve střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Sítem nominace prošli ve třech kategoriích čtyři mladí poděbradští střelci.

V kategorie chlapců 13 – 14 let Michal Navrátil a Martin Rys, v dívkách ve stejné věkové kategorii Zuzana Hliněná a v nejmladší kategorii chlapců do 12 let Vít Bodanský. Pořádající SSK Dukla Plzeň a SSK Plzeň Slovany připravily pro mladé střelce soutěž vrcholné úrovně. Poděbradští sice nedosáhli na stupně vítězů, ale jejich umístění ve středu startovního pole je příslibem do budoucna. Pro Ryse a Bodanského to bylo první Mistrovství ČR v jejich začínající střelecké kariéře. Oba zakončili výsledkem v osobním rekordu – Rys 288 bodů a Bodanský 283. Bodanský zlepšil svůj dosavadní osobní rekord o 13 bodů a umístil se ve své věkové kategorii na 33. místě. Troška štěstí chyběla Navrátilovi, který nastřílel pěkných 294 bodů, ale na přední umístění v soutěži to nestačilo. V jeho věkové kategorii dosáhlo 6 střelců absolutního nástřelu 300 bodů. O vítězi rozhodovalo až finále, ve kterém zvítězil Tomáš Morávek z Dukly Plzeň celkovým nástřelem 299 bodů v základním závodě a 106,1 bodu ve finále. Vyloženou smůlu měla Hliněná, která sobotu absolvovala sice také vleže, ale doma v posteli a s antibiotiky.
Všem trenérům, spolupracovníkům, rodičům a sponzorům, kteří umožnili našim mládežníkům účast na této vrcholné soutěži, patří velké poděkování.

-VS-