Mistrem Středočeského kraje pro rok 2012 se stal Daniel Vondráček z Poděbrad

Sportovně střelecký klub Bohemia Poděbrady a Středočeské krajské sdružení ČSS uspořádalo o víkendu dne 11. a 12. srpna 2012 na sportovní střelnici SSK Bohemia Poděbrady VC Poděbrad Memoriál J. Vlčka a Mistrovství Středočeského krajského sdružení ČSS pro rok 2012 ve střelbě z libovolné a sportovní malorážky 60 ran vleže a standardu 3×20. 130 startujících z celé ČR zápolilo ve čtyřech kategoriích o vítězství.

V sobotu se nejvíce dařilo v poloze vleže disciplína libovolná malorážka 60 ran mezi muži a juniory Jiřímu Bečkovi z Rapidu Plzeň, který s nástřelem 594 bodů zvítězil. Shodný výsledek, ale menším počtem zasažených středových desítek přinesl domácímu Danielu Vondráčkovi druhé místo. Na třetím místě skončil olympijský vítěz ze Soulu 1988 Miroslav Varga z Dukly Plzeň nástřelem 592 bodů. V kategorii žen zvítězila Kamila Štěpánová z Manušic, výsledkem 587 bodů. V kategorii dorostu do 16 let zvítězil Filip Nepejchal z DDM Kolín nástřelem 591 bodů a v kategorii dorostu zvítězil Marek Ditrych výsledkem 595 bodů.
V neděli soutěž pokračovala třípolohovým standardem, kdy se střílí dvacet ran vleže, dvacet ran vstoje a na závěr dvacet ran vkleče. Nejlépe se dařilo mezi muži a juniory Petru Šmolovi z Dukly Plzeň, který výsledkem celkově 582 bodu zvítězil. Na druhém místě skončil Jiří Bečka z Rapidu Plzeň výsledkem 581 bodů. V kategorii žen vyhrála výsledkem Jana Lauermannová z Ruprechtic s 570 body. Dorostencům do 16 let kralovala Kateřina Janoušková, také z Ruprechtic, nástřelem 576 bodů. Kategorii dorostenců vyhrál nástřelem 573 bodů Jiří Šanda z Manušic.
Celkovým vítězem VC Poděbrad se stal juniorský reprezentant Jiří Bečka, který v obou disciplínách stanul na stupních vítězů a celkově z obou disciplín získal 1175 bodů.
V rámci VC se střílelo zároveň Mistrovství Středočeského kraje pro rok 2012. V disciplíně libovolná malorážka 60 ran vleže se Mistrem Středočeského kraje pro rok 2012 stal poděbradský Daniel Vondráček. Ve sportovní malorážce 60 ran vleže zvítězil Filip Nepejchal z DDM Kolín. V třípolohovém standardu 3×20 zvítězil a Mistrem Středočeského kraje se stal v libovolné malorážce Adam Cipro z Přezletic. V disciplíně sportovní malorážka získal titul Mistr středočeského kraje Václav Jeřábek z Kolína.
Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům. Městu Poděbrady, Středočeskému krajskému sdružení ČSS, Pivovaru Nymburk, Stavebním plastům a stavebninám na Balkáně Poděbrady i dalším sponzorům a přátelům sportovní střelby děkujeme za poskytnutou podporu.

Za SSK Bohemia Poděbrady: Vlastimil Smíšek