Absolutní nástřel nepadl

Mistrovství Středočeského kraje a VELKÁ CENA DDM Symfonie Poděbrady ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní mládeže se uskutečnily dne 24. března 2012 v Poděbradech v sále Domu dětí a mládeže Symfonie Poděbrady. Na pět desítek mladých střelců měřilo své síly při poslední prověrce před nadcházejícím Mistrovstvím České republiky 2012, které pořádá ASK Brandýs nad Labem první dubnový víkend.

Mladí sportovní střelci dosáhli velmi dobrých výsledků, ale bez chyby to tentokrát nebylo. Tři střelci docílili skvělého nástřelu 299 bodů z 300 možných. Vždy pouze jedna devítka je dělila od bezchybného výkonu, ale co nebylo dnes, může být na Mistrovství, a tak všem budeme držet palce a přejeme hezký závod a samé desítky.
V jednotlivých kategoriích se v kategorii žáci a žákyně 13 – 14 let na prvním místě umístil Míšek Karel z ASK Brandýs nad Labem položkami 100, 100, 99, a tedy celkovým nástřelem 299 bodů. V kategorii žáci a žákyně do 12 let se na první místo probojovala Kopecká Michaela z DDM Kolín položkami 99, 100, 100. Celkovými 299 body se umístila před svým týmovým kolegou Dvořákem Tomášem, který položkami 100, 100, 99 dosáhl rovněž na celkových 299 bodů, ale vzhledem k menšímu počtu středových desítek obsadil druhé místo. Domácí reprezentanti DDM Symfonie Poděbrady a SSK Bohemia Poděbrady se v startovním poli neztratili. S výsledky na hranici a v osobním rekordu Navrátil Michal nastřílel 286 bodů a obsadil 11. místo, Chvojka Michal výsledkem 261 bodů skončil na 19. místě. Vydařené dopoledne doplnilo krátké soustředění a příprava mladých závodníků na nadcházející Mistrovství České republiky ve střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Děkujeme všem organizátorům a trenérům za pěkný průběh akce a střelcům přejeme mnoho sportovních úspěchů.