Pátí jsou z Poděbrad

Mistrovství ČR 2012 ve vzduchových zbraních hostil armádní střelecký areál Plzeň – Lobzy o víkendu 17. a 18. března 2012. Šest sportovních střelců SSK Bohemia Poděbrady reprezentovalo celkem ve čtyřech kategoriích.

Z našich nejvýše dosáhli v kategorii mužů v disciplíně VzPu 60 ran vstoje nástřelem 587 bodů Jan Smíšek, který postoupil na 5. místě do finále a po deseti finalových ranách si tuto pozici udržel. Stejným způsobem se probojovala na celkově pátou pozici v disciplíně VzPu 40 ran vstoje v kategorii ženy naše Marie Jechová, která postoupila do finalového závodu výsledkem 387 bodů. Jaroslav Píša v kategorii staršího dorostu obsadil nástřelem 372 bodů šestou příčku. Tomáš Draboň výsledkem 348 bodů obsadil 12. místo. V kategorii mladší dorost se na 25. místo probojoval po vyrovnaných položkách celkovým nástřelem 356 bodů Patrik Fejfar. Milým překvapením byl výsledek a umístění střeleckého benjamínka Aničky Rýglové, která obsadila v osobním rekordu 339 bodů v kategorii starší dorostenky hezkou třináctou příčku. Mistrovství ukončilo v letošním olympijském roce vzduchovkovou sezónu pro dorostence a dospělé, všem kteří nás reprezentovali, blahopřejeme k dosaženým výsledkům.
Pro děti končí sezóna Mistrovstvím ČR 2012 v Brandýse n. Labem, které se koná dne 7. dubna 2012. Na soutěž je nominován zatím jediný reprezentant SSK Bohemia Poděbrady Michal Navrátil. Mladému nadějnému střelci přejeme co nejlepší sportovní výsledek.
-VS-