Sportovní střelci soupeřili v Poděbradech

Poslední prázdninový víkend se sešli sportovní střelci na Velké ceně Poděbrad a memoriálu Josefa Vlčka na střelnici SSK Bohemia Poděbrady v Poděbradech, kde soutěžili ve střelbě z libovolné a sportovní malorážky. Na osm desítek střelců zápolilo ve třech kategoriích o stupně vítězů.

V kategorii mužů si nejlépe v libovolné malorážce 60 ran v leže vedl Josef KAREL z SSK LOYD Jablonec n. Nisou, který zvítězil nástřelem 591 bodů před svým stájovým kolegou Mikroslavem KLIMÁNKEM a Milanem STRÁNSKÝM z SSK Dvory. Skvěle si vedla i domácí Marie JECHOVÁ, která obsadila po součtu obou disciplín druhé místo za Danielou KOŽURIKOVOU z SSK V CHALOUPKÁCH Praha 9, která výsledkem 1147 (581 a 566 bodů) bodů celkově zvítězila. Mezi dorostenci se neztratil domácí Michal NAVRÁTIL, který uspokojivým výsledkem vleže a osobním rekordem v třípolohovém standardu obsadil mezi dorostenci celkově druhé místo. Těsně za stupni vítězů se umístil na čtvrtém místě Jaroslav DOLEŽAL v kategorii žen a juniorek se na páté místo prostřílela Anna RYGLOVÁ. Tolik se už nedařilo dalším domácím závodníkům Danielu VONDÁČKOVI, Martinu RYSOVI a Zuzaně HLINĚNÉ. Soutěž byla jednou z posledních prověrek výkonosti před nadcházejícím Mistrovstvím ČR ve sportovní střelbě, které se bude konat koncem měsíce září v Plzni. Všem sportovcům a jejich trenérům přejeme co nejlepší výsledky.

Velké poděkování patří Městu Poděbrady, Sklárnám Crystal BOHEMIA Poděbrady, Pivovaru Nymburk a dalším příznivcům a přátelům sportovní střelby, kteří se nemalou měrou podíleli na přípravě a uspořádání této již tradiční soutěže.

-VS-