Naši se neztratili na Mistrovství ČR 2014 ve sportovní střelbě

Armádní střelecký areál Plzeň Lobzy ve dnech 19. až 21. září 2014 přivítal účastníky Mistrovství České republiky ve sportovní střelbě v kulových disciplínách. Poděbrady reprezentovalo 7 střelců ve střelbě na 50 metrů ze sportovní a libovolné malorážky. Všechny disciplíny se střílely na elektronické terčové zařízení, které velmi přesně vyhodnocuje jednotlivé zásahy. Nejprve panovala obava v realizačním týmu, že naši sportovci nemají s tímto typem zařízení velké zkušenosti, ale jejich výsledky zejména u mladších kategorií brzy obavy rozptýlily. Musíme ocenit velmi kvalitní nástřely benjamínků výpravy Martina Rysa (výsledek 580 bodů) a Michala Navrátila (výsledek 578 bodů), oba překonali své osobní rekordy a obsadili 15. respektive 18. místo mezi 104 dorostenci v disciplíně sportovní malorážka 60 ran vleže. Náš reprezentant Zdeněk Čadek se celkově prosadil v kategorii mužů, kde obsadil po strhujícím finále 6. místo v disciplíně libovolná malorážka 60 ran vleže a jen několik chybějících bodů k postupu do finálových bojů ho v disciplíně libovolná malorážka 3×40 odsunulo na 9. místo. Příslibem do budoucna jsou výsledky Marie Jechové (586 bodů) a Anny Ryglové (578 bodů) ve sportovní malorážce 60 ran vleže v kategorii žen a juniorek. Trochu za očekáváním zůstali zkušení účastníci vrcholných soutěží Daniel Vondráček a Jaroslav Doležal v disciplíně libovolná malorážka 60 ran vleže, kteří svými výsledky obsadili v kategorii mužů celkově 34. respektive 60. místo. Letošní sportovní sezóna skončila, SSK Bohemia Poděbrady v měsíci listopadu uzamkne sportovní střelnici a začne přípravu sportovců na zimní vzduchovkové soutěže.

Závěrem musíme poděkovat Městu Poděbrady a dalším příznivcům a přátelům sportovní střelby, kteří se v roce 2014 podíleli na přípravě našich reprezentantů.