Vážení střelci,
přijeďte s námi oslavit 8. a 9. srpna 2026 jubilejní ročník našeho tradičního závodu!
https://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2026/06/VC-Podebrad_2026.pdf
Těšíme se na vás 🙂
Vážení střelci,
přijeďte s námi oslavit 8. a 9. srpna 2026 jubilejní ročník našeho tradičního závodu!
https://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2026/06/VC-Podebrad_2026.pdf
Těšíme se na vás 🙂
Děkujeme všem startujícím za účast a přízeň.
Tady je k dispozici výsledková listina: https://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2026/06/Polabsky_pohar_2026.pdf
Z domácích se zúčastnilo 7 střelců. V dorostu jediný Fanda, který nastřílel 566 bodů, a skončil na konci první poloviny výsledkové listiny.
V kategorii žen střílely tři a všechny z Poděbrad 🙂 Vyhrála Dani nástřelem 580 bodů, byť si po zdařilých trénincích myslela na víc. Ale daleké devítky plnily terče, ani nevěděla jak. Na druhé pozici se umístila Andulka nástřelem 578 bodů a třetí Maruška nástřelem 563. Slabá první položka byla způsobena cvakáním naopak. Kdo z nás to nezažil 🙁
Dan a Josef nastříleli shodně 580 bodů a Dani porazili na centry, což musela náležitě okomentovat 🙂
Kromě Polabského poháru byl Fanda v poslední době na poháru mládeže v Manušicích, kde si dal 561 bodů, a Josef jel druhý den do Přezletic, kde vleže zaznamenal docela propad (568 bodů) a ve standardu se mu bohužel také nevedlo – výsledek nebudeme zveřejňovat 😉
Nezapomeňte na jubilejní padesátou Velkou cenu Poděbrad a dorazte 8. a 9. srpna zase k nám do Zátiší!
se na vás těšíme na soustředění!
Prosíme o vyplnění a naskenování přihlášky ve formátu .pdf na uvedený e-mail https://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2026/06/zavazna_prihlaska_na_soustredeni_2026.docx
Děkujeme!
Střeleckého víkendu v Poděbradech 9.-10. května se zúčastnilo šest našich střelců. Oba dny stříleli Andulka a Josef. Andulka se v sobotu umístila na druhé pozici nástřelem pěkných 582 bodů (a kdo ví, kolik by to bylo bodů nebýt první položky). Druhý den se jí nepovedl klečák a nastřílela 544 bodů. Josef si v sobotu odnesl nesympatickou bramboru, avšak výsledek nebyl vůbec špatný – 580 bodů. V neděli si o jedno místo polepšil a v celkem slušném standardu dal 524 bodů. Josef na závod ale poctivě trénoval a ještě den před ním zajel do Teplic, kde v ležáku zaujal první místo nástřelem 569 bodů a ve standardu nastřílel 512 bodů. Jak ovšem vidno, domácí střelnice mu svědčí!
Sobotního ležáku se účastnil ještě Fanda, který si po velice pěkném úvodu sezony ve Dvorech příliš nepohoršil – 574, Dan, který nastřílel 567 bodů, a Milan s nástřelem 557.
V neděli si Dani po mnoha trénincích, kdy jí buď něco chybělo nebo nefungoval dioptr, dala ve standardu 571. No radost veliká 🙂
Sezónu zahájil Josef na Jarní soutěži Dukly v Plzni. Za nepříznivého počasí nastřílel vleže 599,8 bodu a ve standardu 508. Vkleče a vestoje zkazil vždy první položku, když se mu v té zimě dlouho nedařilo najít polohu.
Medvědího vstávání v Poděbradech, tedy čtyřicítky vestoje, se zúčastnili Josef a Maruška. Josef si dal 289 bodů a dle položek lze soudit, že při závodě zrál jako víno.
Na prvním kole KZR nastřílel Josef vleže 596,0. Dani, která se malorážky nemohla dočkat, musela ze závodu pro technickou závodu dioptru odstoupit 🙁
Velké ceny Ostroměře se zúčastnil Josef, kterému se bohužel vůbec nezdařil ležák, 561 bodů. Naopak vestoje se mu docela dařilo, a tak mu ve standardu vyšlo 523 bodů. Ve stejný den vyrazili další naši střelci do Dvorů. Danovi s Milanem závod příliš nevyšel (572 a 560 bodů), zato zazářil Fanda, který si na prvním závodě sezóny střelil osobák – 579 – a obsadil čtvrté místo. Krásného výsledku dosáhla i Maruška, 583 bodů a druhé místo ve sloučené kategorii.
Dospěláckého mistrovství se zúčastnily Maruška a Andulka, z dorostenců pak Fanda. Maruška s krásně rozběhnutým závodem nastřílela 598,0, Andulka měla naopak začátek slabší a celkově střelila 573,2 bodu. Fanda ve čtyřicítce nastřílel 367,6 bodu.
Na mistrovství mládeže se Ondrovi zadařilo 310,1 bodu, což je skvělé, protože jiné želízko v ohni jsme v Plzni včera neměli 🙁
Jako sedláci u Chlumce jsme v Chlumci nedopadli! Andulka druhá celkovým nástřelem za všechna čtyři kola 1782,8 (nejlepší výsledek nastřílela na posledním kole – 597,2), Maruška třetí s výsledky 600,9 a 593,3 a Kačka s výsledky 572,2 a 575,4 (střílela šedesátku) na čtvrtém místě. Gratulujeme!
Výsledkovou listinu nedělního závodu najdete tady https://sskbohemiapodebrady.cz/wp-content/uploads/2026/02/VL_Patecka-diabolka.pdf
Fotografie ze závodu najdete v galerii.
Nezapomeňte se přihlásit na Pohár Srdce Symfonie 28. února 😉
Než se pustím do komentáře k závodům v Benešově, zmíním ještě závod v Plzni 17. a 18. ledna, kde se Josef oba dny umístil na třetí pozici, a to výsledky 550,6 a 551,5 bodu.

A teď k sobotnímu Benešovu:
Na celodenním závodě střílel jako první Ondra a oproti osobáku v Liberci mu soutěž nevyšla – 304,6. Škoda první položky, zbytek závodu byl velmi slušný.
Brácha Fanda mohl zase přidat ve druhé položce, celkově 366,9.
Josef si oproti Plzni pohoršil, nastřílel 543,4 bodu. Maruška aspirovala na 600 bodů, ovšem poslední položka tuto ambici zhatila. Celkem 596,5. Dani hodně nadávala, neboť špatné rány „vlastní blbostí“ ji opravdu dohřály, ale výsledek je pořád nejlepší v sezóně – 589,6 bodu.
V mistrovství kraje to bohužel necinklo, ale trénink fajn 🙂